تعمیر کاتالیزور برلیانس

تعمیر کاتالیزور برلیانس چگونه است؟

کاتالیزور که با نام کاتالیست نیز شناخته می‌شود، یکی از قطعات حیاتی در پایین آوردن آلایندگی خودرو است. این قطعه که طول عمری برابر با طول عمر خودرو دارد، می‌تواند گازهای مضر خارج‌شده از موتور خودرو را تصفیه کند. گاهی اوقات در اثر عوامل گوناگون، کاتالیزور ایراد پیدا می‌کند و نمی‌تواند مانند قبل، وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. برخی از ایرادات کاتالیزور را می‌توان تعمیر کرد، اما برخی دیگر قابل تعمیر نیستند و باید به فکر یک کاتالیزور جدید بود. در این مقاله قصد داریم به موضوع تعمیر کاتالیزور برلیانس بپردازیم. اگر علاقه‌مند به این موضوع هستید، تا انتها همراه ما باشید.

تعمیر کاتالیزور برلیانس چگونه است؟

کاتالیزور چیست؟

قبل از اینکه روش‌های تعمیر کاتالیزور برلیانس را مورد بررسی قرار دهیم، بهتر است بیشتر با این قطعه آشنا شوید. همانگونه که از نامش پیداست، کاتالیزور موجب ایجاد یکسری واکنش‌های شیمیایی می‌شود. این قطعه، از فلزات گرانبها مانند پلاتین، رودیوم و پالادیوم به‌عنوان کاتالیزور بهره می‌برد تا گازهای خطرناک اگزوز را به گازهای بی‌خطر و کم‌خطر تبدیل کند.

اگر نگاهی به زیر خودرو بیندازید، کاتالیزور قابل مشاهده است. این قطعه، فرمی شبیه صداخفه‌کن دارد و بلافاصله پس از موتور و در مسیر اگزوز نصب می‌شود. علت نصب کاتالیزور در نزدیکی موتور این است که گرمای کافی برای کارایی بهینه را بدست آورد.

علت استفاده از کاتالیزور در خودرو چیست؟

احتراقی که در موتور خودرو انجام می‌شود، علاوه‌بر اینکه پیستون را در سیلندر به حرکت در می‌آورد، باعث می‌شود که برخی گازهای مضر تولید شوند. گازهای تولید شده از مسیر اگزوز به بیرون هدایت می‌شوند و اگر به‌طور مستقیم وارد هوا شوند، می‌توانند خسارات جبران‌ناپذیری به محیط‌زیست و سلامت انسان‌ها وارد کنند. از این‌رو در دهه ۱۹۷۰ میلادی، خودروسازان قطعه‌ای به نام کاتالیزور را طراحی کردند که می‌تواند گازهای مضر خودرو را بیش از ۹۰ درصد تصفیه و به گازهای بی‌خطر تبدیل کند. این گازهای خطرناک شامل سولفید نیتروژن، مونوکسید کربن و هیدروکربن‌ها هستند که به دی‌اکسیدکربن، نیتروژن و بخار آب تبدیل می‌شوند.

درصورتی‌که کاتالیزور برلیانس دچار مشکل شود، لازم است که هرچه سریع‌تر، ایراد آن برطرف شود. برای این کار باید به یکی از مراکز معتبر تعمیر کاتالیزور مراجعه کنید. تیم حرفه‌ای و متخصص ما با سال‌ها تجربه در زمینه تعمیر انواع کاتالیزور، می‌تواند عیب‌یابی و تعمیر کاتالیزور را با مدرن‌ترین دستگاه‌های حال حاضر انجام دهد. برای رزرو نوبت و آگاهی از قیمت تعمیر کاتالیزور برلیانس با کارشناسان ما تماس بگیرید.

علت خرابی کاتالیزور برلیانس

علت خرابی کاتالیزور چیست؟

همانگونه که اشاره کردیم، کاتالیزور قطعه‌ای با طول عمر زیاد است. اما با گذشت زمان و به وسیله عوامل گوناگون، ممکن است دچار عیب و نقص شود و کارایی خود را از دست بدهد. اصلی‌ترین قسمتی از کاتالیزور که می‌تواند خراب شود، شبکه لانه زنبوری است. گرفتگی و انسداد این شبکه، عبور گازها و تصفیه آن‌ها را دشوار می‌کند و کاتالیزور نمی‌تواند وظیفه خود را به نحو احسنت انجام دهد. در چنین شرایطی باید به فکر تعمیر کاتالیزور برلیانس باشد. در ادامه به برخی از دلایل خرابی کاتالیزور اشاره خواهیم کرد:

ورود روغن و مایع خنک‌کننده به کاتالیزور

درصورتی‌که در اثر نشستی یا فرسودگی واشر‌ها و دیگر اجزای موتور، مقداری مایع خنک‌کننده و روغن به داخل کاتالیزور نفوذ کند، منافذ شبکه لانه‌زنبوری مسدود می‌شود و عملکرد کاتالیزور را با اختلال مواجه می‌کند. وقتی گازها نتوانند از کاتالیزور عبور کنند، به سمت موتور برگشت پیدا می‌کنند و موتور نیز دچار افت عملکرد می‌شود.

ورود سوخت خام به کاتالیزور

وقتی احتراق به‌صورت کامل صورت نگیرد یا دریچه اگزوز نشتی داشته باشد، مقداری سوخت خام، وارد کاتالیست می‌شود. حضور سوخت خام در کاتالیزور با حرارتی که این قطعه دارد، سبب آتش گرفتن سوخت می‌شود و شبکه لانه‌زنبوری را ذوب می‌کند. در چنین حالتی امکان تعمیر کاتالیست  خودرو وجود ندارد و باید به دنبال تعویض آن باشید.

ضربات فیزیکی و امکان تعمیر کاتالیزور برلیانس

افرادی که با خودرو در جاده‌ها و مسیرهای ناهموار رانندگی می‌کنند، باید مواظب باشند که کاتالیزور خودرو دچار آسیب نشود. برخورد اجسام سخت به این قطعه حساس، می‌تواند شبکه لانه زنبوری آن را خرد کند و کاتالیزور را از کار بیندازد. در چنین شرایطی تعمیر فایده‌ای ندارد و کاتالیزور باید تعویض شود.

علائم خرابی کاتالیزور برلیانس

علائم خرابی کاتالیزور چیست؟

وقتی کاتالیزور خراب شود، علائمی از خود نشان می‌دهد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • روشن شدن چراغ چک موتور
 • استشمام بویی شبیه تخم‌مرغ فاسد شده از اگزوز خودرو
 • شنیدن صداهای نامتعارف و غیرمعمول از زیر خودرو
 • کاهش توان و شتاب خودرو
 • بیرون آمدن دود سیاه و تیره‌رنگ از اگزوز خودرو
 • داغ شدن بیش‌ از حد زیر خودرو

در خودروهای امروزی و در مسیر اگزوز، سنسورهایی به نام سنسور اکسیژن تعبیه شده‌اند که میزان اکسیژن خروجی از موتور خودرو را اندازه‌گیری می‌کنند. درصورتی‌که کاتالیزور دچار اشکال شود، میزان اکسیژن خروجی آن تغییر می‌کند و در این لحظه سنسورهای اکسیژن متوجه می‌شوند و سیگنال خطا را برای کامپیوتر خودرو ارسال می‌کنند. کامپیوتر خودرو نیز فرمان روشن شدن چراغ چک را صادر می‌کند.

برای اطمینان از اینکه علت روشن شدن چراغ چک، خرابی کاتالیزور است، خودرویتان را نزد ما بیاورید تا علت آن را بررسی کنیم. درصورتی‌که ایراد از کاتالیزور باشد، آن را به بهترین شیوه ممکن تعمیر کنیم. هزینه تعمیر کاتالیزور برلیانس بستگی به فرآیندی دارد که بر روی آن انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شستشوی کاتالیزور برلیانس

روش‌های تعمیر کاتالیزور برلیانس

وقتی کاتالیزور دچار مشکل شود، احتمال دارد که موتور خودرو نیز تحت‌تاثیر آن قرار بگیرد و عملکرد مناسبی نداشته باشد. به‌همین‌دلیل، اگر احساس کردید که کاتالیزور خودرویتان ایراد پیدا کرده، هرچه سریع‌تر برای تعمیر اقدام کنید تا دیگر قسمت‌های خودرو به خصوص موتور آن آسیب نبینند. از طرف دیگر خرابی کاتالیزور باعث می‌شود که گازهای گلخانه‌ای وارد هوا شوند و سلامت انسان و محیط‌زیست را به خطر بیندازند. در این بخش روش‌های تعمیر کاتالیست برلیانس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تیون‌آپ ایتالیایی برای تعمیر کاتالیزور برلیانس

منظور از تیون‌آپ ایتالیایی، رانندگی یک مسافت طولانی با سرعت و شتاب بالاست. بسیاری از افراد با خودروهای خود، فقط در شهر رانندگی می‌کنند و سفرهای آن‌ها کوتاه است و معمولا شتاب و سرعت بالایی ندارد. همانطور که می‌دانید، کاتالیزور برای اینکه کارایی لازم را داشته باشد، باید به اندازه کافی داغ شود. اما رانندگی در شهر، چنین اجازه‌ای را به کاتالیزور نمی‌دهد. همین امر سبب گرفتگی و انسداد شبکه لانه زنبوری می‌شود. برای همین کارشناسان خودرو توصیه می‌کنند که برای اینکه تعمیر کاتالیزور را بدون هیچ هزینه‌ای انجام دهید، از روش تیون‌آپ ایتالیایی استفاده کنید. این روش باعث می‌شود که کاتالیزور به حد کافی داغ شود و رسوبات و ناخالصی‌هایی که باعث گرفتگی شبکه لانه زنبوری شده‌اند، بسوزند و انسداد آن رفع شود.

استفاده از محلول‌های تمیزکننده برای تعمیر کاتالیزور برلیانس

اگر روش تیون‌آپ ایتالیایی نتیجه نداد، بهتر است تمیزکننده‌های کاتالیزور را امتحان کنید. کافی است یک بطری از آن‌ها را در باک خودرو بریزید، باک خودرو را پر از بنزین کنید و مسافتی را با خودرو بپیمایید. چنین اقدامی باعث می‌‌شود که کاتالیزور، موتور و مسیر اگزوز از هرگونه آلودگی پاک شوند و کاتالیزور کارایی خود را بدست آورد. همچنین استفاده از بنزین سوپر، نقش مهمی در سلامت کاتالیزور خودرو دارد.

شستشوی کاتالیزور برای تعمیر کاتالیزور برلیانس

دو راهکار قبلی می‌تواند توسط افراد مبتدی به راحتی انجام شود، اما شستشوی کاتالیزور کار هرکسی نیست و نیازمند تخصص و مهارت است. زیرا برای این کار، باید آن را از جای خود باز کنید. برای همین توصیه می‌کنیم که شستشوی کاتالیزور را به تعمیرکاران ماهر بسپارید تا خیالتان بابت نتیجه کار راحت باشد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی راه‌های تعمیر کاتالیزور برلیانس پرداختیم و در مورد علل و نشانه‌های خرابی کاتالیزور صحبت کردیم. سرویس و نگهداری کاتالیزور، نقش مهمی در کارایی و طول عمر آن دارد. از این‌رو باید به صورت دوره‌ای خودرو را به مراکز معتبر سرویس و تعمیر کاتالیزور ببرید. مرکز تعمیرات کاتالیزور ما با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و با بهره‌مندی از یک تیم حرفه‌ای و باتجربه، می‌تواند کاتالیزور خودروی برلیانس شما را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، سرویس و تعمیر کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

6 دیدگاه برای “تعمیر کاتالیزور برلیانس

 1. https://sensualsofia.com/city/Discreet-apartments-in-Beit-Shemesh.php گفته:

  סוויטות וחדרים מפוארים מהווים
  בחירה רווחת בקרב זוגות אשר מבקשים מקום
  מיוחד להתארגנות ליום הגדול ובקרב
  זוגות המבקשים מקום רומנטי לציון ימי נישואין או
  ימי הולדת בדרך מפנקת במיוחד.

  פורום הסקס הגדול בישראל המרכז עבורכם את כל הדירות הדיסקרטיות, נערות ליווי,
  קוקסינליות, גייז יחיסי שליטה ועוד..
  נערות ליווי בירושלים, כמו באזור המרכז עובדות עם אוכלוסיה מגוונת
  (יהודים, מוסלמים ואפילו נציגים
  ממדינות זרות) – רובם ככולם משתמשים בשרותי ליווי בירושלים.
  תושבי ראשון לציון והסביבה משתמשים בכדי לבחור מקומות
  לבילוי מיוחד בעיר, אבל האמת היא שהשירות
  מיועד ללקוחות מכל רחבי הארץ.
  בצפון יש אוכלוסיה ענקית ומגוונת מאוד, שלמרות
  שהיא נמוכה יותר מבחינה מספרית מזו במרכז, הביקוש לנערות ליווי בצפון הארץ גדול אפילו הרבה יותר!
  אני זמינה באזור מרכז הארץ והשרון.… אני מוציא כל כך הרבה כסף על שטויות ולא נהנה ?
  זה לא אומר שבעתיד אני לא אשתמש בשירותיהן של נערות ליווי,
  אבל זה יקרה רק כשארצה לממש
  פנטזיה נוספת. כמובן, שאם אתם מזמינים את השירות בעקבות איזו פנטזיה שאתם מאוד רוצים
  לממש, כדאי שתיקחו גם את הנושא הזה בחשבון, מכיוון,
  שלא כל נערת ליווי תהיה ערוכה לממש את הפנטזיות שלכם.

  Have a look at my web page :: https://sensualsofia.com/city/Discreet-apartments-in-Beit-Shemesh.php

 2. https://uae-massage-center.com/citys/Discreet-apartments-in-Ashdod.php گفته:

  בקרו עוד היום בפורטל הבית שלנו ובואו להתרגש ולקבל את הנשים שמחכות לכם 24/7 סביב השעון וכן,
  התענוג הזה כולל גם שבתות וחגים.
  בפורטל שלנו תוכלו להתרשם משלל מעסים, עיסויים
  בצפון ומכוני עיסוי, כולל עיסויים בצפון המגיעים עד פתח הבית!
  באתר מסאז1 תוכלו למצוא את המקומות המובילים בכל נקודה
  בארץ ככה שתהיו בטוחים במאה אחוז
  שהגעתם למקום שמוצא חן בעיניכם.
  משרד – אם אתם קצת קינקיים אולי ימצא חן בעיניכם הרעיון להזמין עיסוי
  אירוטי בראשון לציון עד המשרד. למה להזמין
  נערות ליווי דווקא פה? אז הדגשנו שניתן להזמין
  במהירות ליווי לבית או לבית המלון.
  רוצים לפרסם מודעה הקשורה לשירותי ליווי ?
  לכן כאשר אתם בוחרים נערת ליווי חשוב שתשימו את הדגש
  על הדברים החשובים באמת עבור מפגש שכזה.
  הקליקו כבר עכשיו ומצאו את נערת חלומותיכן תחת .
  כבר אין צורך להרחיק עד חיפה או להיתקע
  בפקקים על כבישי הקריות בדרך לעיסוי איכותי ומקצועי,
  אתם בוחרים את הטיפול המועדף
  עליכם ואנו מציעים שורת מטפלים מעולים שיעניקו לכם חוויה מיוחדת, בין אם מסאז’ בנהריה חד פעמי או כטיפול קבוע.

  Feel free to surf to my homepage :: https://uae-massage-center.com/citys/Discreet-apartments-in-Ashdod.php

 3. https://ebonyescortnewyork.com/categors/Discreet-apartments-in-Beer-Sheva.php گفته:

  אהבה בקריות אזור:צפון קריית מוצקין.
  אירוח כפרי בקרית ביאליק,נופים בקרית אתא,
  אהבה בעיר הגדולה בקרית מוצקין, וחופשה בים בקרית ים!
  הקריות כבר מזמן הפכה לעיר אחת וכל מי שמגיע לקריות מרגיש שהוא בעיר הגדולה.
  סוויטת הסחלב חדרים לפי שעה בחיפה, דירת נופש קסומה בחיפה להשכרה לפי שעה במיקום מעולה
  בעיר! עיסוי אירוטי בצפון יכול לשדרג כל חופשה וכל נופש.

  פשוט נכנסים לאתר שלנו, בוחרים
  את החדר על פי המיקום והתעריף של כל
  מפרסם, ויוצרים איתו קשר. מה שכן, המעסה כמובן יתאים את טכניקת וסוג העיסוי עבור הצרכים
  שלכם. בקליניקה פרטית או בבית הפרטי – היכן מומלץ העיסוי בבית שמש ?
  ריכזנו עבורכם את כל תחום העיסויים בבית שמש באתר אחד, לכל עסק מתחום העיסויים יש אתר ייעודי המאפשר התרשמות מהירה ונוחה.
  מתחשק לכם כמה שעות של כיף –
  שעה, שעתיים, שלוש או כל היום. באפשרותכם
  להגיע להתארח בחדרים לפי שעה בחיפה בכל
  יום שתבחרו, ובכל שעה, ולהגיע ללא הזמנה מראש, ולשלם מחירים אטרקטיביים רק על זמן השהייה בצימר.
  מה שמאפשר לכם לא להתפשר ולזכות באפשרות
  להתארח בצימר שתמיד חלמתם עליו ולו לכמה שעות
  קטנות של אהבה. כל זאת ועוד בשביל להנעים את זמנכם ולגרום לחוויה להפוך לכמה שיותר
  מיוחדת ושונה מכל מה שהכרתם עד היום.

  Also visit my website https://ebonyescortnewyork.com/categors/Discreet-apartments-in-Beer-Sheva.php

 4. https://escortinalbertpark.com/city/Discreet-apartments-in-Ashdod.php گفته:

  לרשותכם עומדת מספר קליניקות בקרית אתא ובחיפה.
  ספא מפנק בקרית שמונה / נהריה.
  זה בכוונה תחילה: עטרה גלעדי, בת 42, אמא
  לשלושה – מטפלת מוסמכת; שירן כהן-בן הרוש, בת 22 – מטפלת מוסמכת;
  אושרת נשיא, בת 30 – מטפלת מוסמכת; שירן אביטל,
  בת 30, סטייליסטית, עם רזומה של שמונה שנים בבית הספר
  לאיפור של יוסי ביטון – מנהלת מכירות ומנהלת קשרי לקוחות; לימור דיין, בת 44 מנהריה, אמא לשתי בנות, עוסקת
  בתחום היופי כשש שנים – מנהלת אדמיניסטרציה.

  לצד המטפלות עובדים בקליניקה שלושה רופאים – רופאת משפחה, רופא שיניים
  ורופא פנימי – שלושתם עברו הכשרה של ארבע שנים בתחום האסתטיקה.
  חברתנו, חברת ניקיון בתים תל אביב, היא
  ותיקה מאוד בתחום הניקיון, מהראשונים בארץ המציעים
  את כל שירותי הניקיון במקום אחד.
  אלינה מעסה חמודה ועדינה מאוד מחכה להזמנה לביתך או… אם תזמינו עיסוי מפנק בירושלים באמצעות פורטל ארצי ומקצועי של מעסים ומעסות, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי המעסות שנמצאות בפורטל המעסים, נבחרו בקפידה ורק מנוסות
  מאוד שנראות טוב עם ציוד סטרילי ואתם תחושו שאתם נמצאים בספא
  מפנק ומגע ממכר כך שלאחר העיסוי, יהיה לכם
  זיכרון מתוק. נמצא כי עיסוי
  משחרר מסייע להקל על תופעות כמו חרדה, קשיי עיכול, פיברומיאלגיה,
  כאבי ראש, נדודי שינה המתקשרים ללחץ, כאבי
  גב תחתון ועליון, כאבי עצבים, פציעות שנובעות כתוצאה מספורט או
  מפגיעה גופנית ועוד.

  Look into my site – https://escortinalbertpark.com/city/Discreet-apartments-in-Ashdod.php

 5. تعمیر کاتالیزور گفته:

  סוויטות וחדרים מפוארים מהווים
  בחירה רווחת בקרב זוגות אשר מבקשים מקום
  מיוחד להתארגנות ליום הגדול ובקרב
  זוגות המבקשים מקום רומנטי לציון ימי נישואין או
  ימי הולדת בדרך מפנקת במיוחד.

 6. تعمیر کاتالیزور برلیانس گفته:

  איפה אפשר להזמין ספא אירוטי? סביר
  להניח שמחיר של הזמנת נערת ליווי לתל אביב יעלה כמו להזמין את אותה הנערה לבת ים,
  הרצליה, פתח תקווה וכדומה. זורמת ולברלית.
  תתקשר עכשיו להזמין את מוניקה בחיפה והקריות.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.